Video: Ewa (6 let) – Forhend a bekhend v modu „Tenisu 3.0“.

Ewa (6 let a 3 měsíce / Polsko) – Forhend a bekhend v modu „Tenisu 3.0“.

Tréninkové výměny s DTBT softovými míči o velikosti FB-90 (9 cm), kdy aktivita těla dominuje ve většině případů a velkému stupni úderů. Ewa patřičně koordinuje celé tělo k míči – skvělá demonstrace „Tenisu 3.0“!

Hlavní vývojovou záležitostí u „Tenisu 3.0“ je, že se děti učí ovládat údery tělem již brzy v předoperačních a konkrétních operačních stupních (vývojové etapy podle Jeana Piageta) svého vývoje. Bohužel, většina dětí je při běžných, vyučovacích postupech více orientována na dominanci paže při úderech, tedy způsobu, který nazýváme „Tenis 2,0“, a které považujeme za méně udržitelné metody. Naopak, pochopení a správná výuka základních prvků, které podporují dominanci těla při úderech, tedy „Tenis 3.0“, se tento proces jeví jako výrazně udržitelnější.

 

Copyright 2015-16 Dr. Martin G. Baroch

Martin Baroch
Dr. Martin G. Baroch (alias DrMGB) - Vice-president ČATT – Ředitel pro vzdělávání a certifikace, nositel 1. trenérské třidy tenisu z FTVS UK, dlouholetý člen Vzdělávací komise USPTA, majitel Martin Baroch Tennis Academy & Human Performance Center (MBTA & HPC)